DOĞAL CİLT DOĞRU PH DENGESİ İLE BAŞLAR

Doğal cildin bir numarası var; 5.5!

SEBAMED pH 5.5 ürünleri doğal cildin sahip olduğu Ph dengesini cildinize geri kazandırır. Temizlerken ve nemlendirirken cildin doğal koruyucu bariyerini destekler.


Cildinizin Doğal Koruyucu Bariyeri: Asit Mantosu

Doğal cilt parlak, pürüzsüz, nemli ve ton farklılıkları olmayan cilt olarak tanımlanıyor. Cildin bu doğal yapısını korumasını ise derimizin üzerinde bulunan asit manto sağlıyor.

pH 5.5 nedir?

Cildin pH değeri denildiğinde kastedilen derimizin ne kadar asidik veya alkali olduğudur. Bu değer asidik bir değerdir. Doğal bir cilt hafif asidik ph 5,5 değerindedir.

Güzel cilt doğal cilttir

Yıkama cildin asit mantosunun kendini yenilemesi ve gözeneklerin temizlenmesi için gereklidir. Ancak gereğinden sık yıkamak, yıkarken aşırı ovalamak, kolonya veya sıradan sabun kullanmak da cilt pH’mızı değiştirip dengesini bozabilir.

Geleneksel sabunlar, cildimizdeki nem ve yağ dengesini bozarak pH’nın yüksek seviyelere çıkarır.

Cildin pH dengesinin bozulmasının ciltte kuruma, irritasyon kırışıklıklarda artış, egzema oluşumu, sivilcelenme gibi sorunlara neden olabilir, Ayrıca pH değerindeki bozulmalar enfeksiyonlara davetiye çıkarır.

Cildin ideal pH numarasını koruyan Sebamed ürünleri cildinizi derinlemesine temizlerken zararlı dış etkenlere karşı direncini de artırır. Ayrıca nem kaybını önleyerek kuruluk, tahriş, egzama gibi problemlere de neden olmaz.
 

Doğal cildin bi numarası olduğunu unutmayın!

Kullandığımız ürünlere göre cildimizin pH değerinin ne kadar hızlı değişebildiğini deney videomuz ile izleyebilirsiniz.