CİLDE PROBİYOTİK DESTEĞİ
PRORENEW COMPLEX CLR İLE
DAHA UZUN SÜRE GENÇ GÖRÜNÜM
sebamed pro! logo

 

 • Cildimiz en büyük organımız olup doğal koruyucu bir bariyere sahiptir. Bu bariyer, cildi zararlı dış etkenlere karşı korur ve cildin nemli kalmasını sağlar. Sebamed PRO! Ürünleri yenilikçi probiyotik bakım kompleksi ProRenew Complex CLR ™ ile daha uzun süre genç görünüm sağlarken, pH 5.5 değeri ile cildin koruyucu doğal tabakasını korur.
 • Probiyotik bakım kompleksi; cildin üst tabakasının yapısal bütünlüğünü korur, daha genç bir görünüm sağlar.

 

sebamed pro icerikler gorsel

Uzman Dermatolog Dr. Mehtap Kıdır, son yıllarda probiyotiklerin bilinen faydalarının yanı sıra cilt doğallığı üzerindeki etkileriyle de öne çıktığını söylüyor. Probiyotiklerin sivilce ve egzama oluşumunu önlemeye yardımcı olduğunu, yağ salgısını ve nem dengesini düzenlediğine dikkat çeken Mehtap Kıdır, doğal ve sıkı bir cilt için probiyotikli ürünlerin kullanımına erken yaşlarda başlanması gerektiğinin altını çiziyor.

Kleopatra’nın sırrı probiyotikti

Aslında probiyotiklerin çok eski çağlardan beri cildi güzelleştirmek için kullanıldığını anlatan Dr. Mehtap Kıdır, “Çok eski çağlarda Mısır’da Kleopatra’nın süt banyosu yaptığı söylenir. Aslında Kleopatra’nın kullandığının ekşimiş, bozulmuş süt olduğu bilinmektedir.

Fermente olmuş yani ekşimiş süt, laktik asit (peeling etkisi yapar) ve probiyotikler yönünden zengindir. O zamanlar probiyotik kavramı bilinmese de insanlar ekşimiş sütte faydalı bir şeyler bulunduğunun farkındaydı” diyor.

Düzenli kullanımda kırışıkları azaltıyor

Yapılan bilimsel çalışmalarda üç ay boyunca düzenli olarak probiyotik besinler tüketen kadınlarda kırışıklıklarının azaldığı ve ciltteki nem oranının arttığının görüldüğünü belirten Dr. Kıdır, probiyotiklerin ciltteki hasarı giderdiğine de dikkat çekiyor. Hava kirliliği, sigara, güneş ışınları ve cilt yapısına uygun olmayan temizleyicilerin kullanımı sonucu bozulan cilt florasının probiyotik içerikli kremlerle onarabileceğinin altını çizen Dr. Mehtap Kıdır, bu ürünler yardımıyla çevresel nedenlerle oluşan yaşlanmanın önüne geçilerek, kolajen ve elastin üretiminin de desteklendiğini söylüyor.

KORUMA

AKTİF KORUMA KREMİ
aktif koruma kremi

Sebamed PRO! Aktif Koruma Kremi, yaşlanmaya karşı etkin koruma sağlayan ve biberiye ekstresi içeren Celligent® kompeksi sayesinde;

 • Cilt yenilenmesini teşvik eder.
 • Çevresel kaynaklı cilt yaşlanmasına karşı korunmaya katkıda bulunur.

 

NEM SERUMU
nem serumu

Sebamed PRO! Nem Serumu’nun içerdiği aktif Meiritage® ile geleneksel Çin tıbbında kullanılan şifalı bitkilerden ilham alan formülü sayesinde;

 • Cilde yoğun nem desteği sağlar.
 • UVA filtresi ile, çevresel sebeplerden kaynaklanan erken cilt yaşlanmasına karşı savaşır.

 

CANLANDIRMA

ENERJİ KREMİ
enerji kremi

Sebamed PRO! Enerji Kremi, yaşlanmaya karşı etkin koruma sağlayan ve kayın ağacı tohumu içeren Gatuline® RC Bio kompeksi sayesinde;

 • Cildin sıkı ve gergin bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olur.

 

CANLANDIRICI SERUM
canlandirici serum

Sebamed PRO! Canlandırıcı Serum, cildi canlandıran ve kahve ekstresi(Coffea bengalensis) içeren CellPulse NC04 kompleksi sayesinde;

 • Kahvenin tipik canlılık kazandıran ve oksitlenme karşıtı etkileri cilde fayda sağlar.
 • Cildi canlandırır. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.

 

CANLANDIRICI GÖZ KREMİ
canlandirici goz kremi

Sebamed PRO! Canlandırıcı Göz Kremi, Deniz algı içeren zengin bakım kompleksi sayesinde;

 • Yorgun gözlere canlılığını geri kazandırır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarının görünümünün azalmasına yardımcı olur.

 

YENİLEME

YENİLEYİCİ KREM
yenileyici krem

Yenilikçi probiyotik bakım kompleksi ProRenew Complex CLR ile daha uzun süre genç görünüm sağlarken, pH 5.5 değeri ile cildin koruyucu doğal tabakasını korur.

 • Deniz yosunundan elde edilen zengin içerikli L-Fukoz kompleksi sayesinde, cildi yatıştırır ve yoğun bir şekilde nemlendirir.
 • Belirgin kırısıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.

 

YOĞUN BAKIM SERUMU
yogun bakim serumu

Yenilikçi probiyotik bakım kompleksi ProRenew Complex CLR ile daha uzun süre genç görünüm sağlarken, pH 5.5 değeri ile cildin koruyucu doğal tabakasını korur.

 • İçeriğinde besleyici bakım kompleksi, Thai zencefil bitkisinden elde edilen Alpinia Galanga ekstresi içeriği ile cilde dolgun ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
 • Belirgin kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.